25
Кві

Відмінності пластикових і дерев’яних вікон

Перед тими, хто планує змінювати віконні системи в приватному будинку або квартирі, незмінно постає питання про те, з якого матеріалу повинна бути зроблена рама. Основних варіантів два − металопластикові та дерев’яні, причому кожен має певні переваги і недоліки. Давайте розглянемо детальніше, щоб зрозуміти, який варіант кращий.

Вироби з натурального дерева, без сумнівів, виглядають дуже ефектно і здатні створювати особливу атмосферу в приміщенні. Вони додають респектабельності і розкоші, однак коштують в рази більше (мінімум в 1,5 рази), ніж пластикові, при цьому найчастіше потребують спеціального догляду, а саме − покриття поверхонь захисним лаком раз в три-п’ять років. Але найбільшими недоліками таких систем є утворення грибка і недовговічність через руйнування структури деревини під впливом вологи.

Металопластикові варіації, в свою чергу, надійно захищені від несприятливих зовнішніх впливів, включаючи температурні перепади, легко витримують інтенсивну експлуатацію і очищаються від пилу і бруду. У замовників є можливість вибрати індивідуальне конструктивне рішення і декоративні елементи, так що в плані естетики якісні вікна з пластику не поступаються дерев’яним.

Насправді, пріоритети у кожного покупця свої, наприклад, хтось готовий платити захмарні суми на ексклюзивні конструкції з рідкісних порід дерева, а іншим достатньо, щоб вікна радували око і відповідали своєму функціональному призначенню. Одне можна сказати точно − системи з металопластику вже не перший рік на піку популярності. Їх вибирають всі, хто зацікавлений в поєднанні відмінної якості і прийнятної ціни, тому в першу чергу є сенс звернути увагу саме на них.